Nusprendę statyti gyvenamąjį namą, neišsiversite be kokybiško pastato brėžinio. Jei norite sutaupyti ir pasitikite kitų žmonių idėjomis, galite pirkti kartotinį projektą – jų kaina siekia nuo 1 500 iki 10 000 Lt, tačiau jei kartotiniai namų projektai neatitinka jūsų vizijos ir lūkesčių, prašykite profesionalų pagalbos. Apie individualų namo projektą reikėtų pagalvoti ir tuo atveju, jei jūsų sklypo forma yra sudėtinga, o reljefas nelygus.

Namo statybos, atliekamos be projekto, gali pridaryti brangiai kainuojančių ar net nebepataisomų klaidų, ypač, jei perkami kopijuoti brėžiniai, t. y. namų projektai, nepritaikyti konkrečiam žemės sklypui. Kokybiškas projektas yra viso gyvenamojo namo pagrindas, atitinkantis tiek mažesnius, tiek didesnius užsakovo poreikius. Žinoma, būtina susirasti patikimą, talentingą ir savo darbą išmanantį architektą, kuris gebės patarti, paaiškinti, argumentuoti ir atrasti kliento lūkesčius ir finansines galimybes atitinkantį sprendimą. Tiesa, individualių projektų kainos priklauso nuo sklypo vietos ir reljefo, inžinerinių tinklų, specialių konstrukcijų poreikio, interjero išplanavimo ir panašių niuansų, todėl kalbėti apie konkrečią sumą yra gana sunku.

Individualus namo projektas kuriamas įvertinus užsakovo pageidavimus ir konkretų sklypą – visų pirma specialiomis kompiuterinėmis programomis sumodeliuojamas trimatis būsimo namo vaizdas, kuris bėgant laikui vis labiau tobulinamas, ieškant abiem šalims tinkamo sprendimo. Pastato planą peržiūri konstruktorius – jis patvirtina, kad būsimo pastato vizija yra racionali, galima ir įgyvendinama. Aptarus visas smulkmenas, konstruktorius suprojektuoja gyvenamojo namo konstrukcijas. Rengiamuose projekto brėžiniuose yra pateikiama išsami statybų darbų informacija – pamatų planas ir pjūviai, mūro ir architektūros darbams skirtas aukštų planas, pastato fasadai, stogo konstrukcijos, perdangos, langų ir durų žiniaraščiai ir t. t. Čia pateikiama ir išsami informacija apie namo statybai reikalingų medžiagų kiekius ir namo vizualizacijas.

Individualų namo projektą sudaro architektūros ir konstrukcijų dalis, sklypo sutvarkymo dalis, lauko ir vidaus vandentiekio ir nuotekų tinklai, elektrotechnikos ir dujotiekio dalis, vidaus šildymo dalis, tikslūs sąmatiniai skaičiavimai ir 3D vizualizacijos. Nusprendę įsigyti individualų gyvenamojo namo projektą, visų pirma atsakykite sau, koks būstas atitiks jūsų lūkesčius, t. y. kelių aukštų namo norėtumėte? Kiek jame turėtų būti miegamųjų ir sanitarinių mazgų? Ar norite didesnės svetainės? Ar joje turėtų rusenti židinys? O gal didžiausią dėmesį norite skirti virtuvei? Ar ketinate čia įrengti salelę? Nepamirškite pagalvoti ir apie būtinas smulkmenas, pvz. stogo tipą, garažo dydį, apdailos medžiagas, šildymo sistemą, langų dydį, jų išvaizdą ir t. t. Turėdami aiškią būsimo namo viziją, savo sumanymus įgyvendinsite kur kas greičiau ir lengviau.

Kad jūsų vizijos taptų realybe, būtina bendradarbiauti su patikimu projektuotoju, kuris atsižvelgs į jūsų lūkesčius ir galimybes, įvertins jūsų ir jūsų artimųjų gyvenimo būdą bei pomėgius, pagalvos apie gyvenimą name po kelių dešimtmečių ir numatys galimybę keisti pastato paskirtį. Nepamirškite įvertinti ir savo finansinių galimybių – įsitikinkite, kad įgyvendintas projektas, t. y. pastatytas namas, neviršys statybos darbams skirtų kaštų.


Čia pateikiamas žemėlapis su "ITR Grupė" atliktais ir/arba vykdomais projektais:

 • Angarų statyba

  Angarai – tai nesudėtingos konstrukcijos statiniai, kurių panaudojimo spektras išskirtinai platus....

 • Betonavimo darbai

  Betonas – tai akmenį primenanti medžiaga, gaunama sukietėjus rišamųjų medžiagų (t. y. cemento),...

 • Betono darbai

  Statant privatų ar komercinės paskirties pastatą, neišsiverčiame be įvairių konstrukcijų...

 • Gręžtiniai poliai

  Atliekame gręžtinių polių įrengimą taikant CFA technologiją. Taikant šią technologiją darbai yra...

 • Namo projektai

  Greičiausiai kiekvienas, kuris pagalvoja apie namo statymą puikiai žino, kad dar gerokai prieš...