Betonas yra labai tvirta dirbtinė medžiaga, kuri yra gaunama kietėjant rišamosioms medžiagoms, užpildui ir vandens mišiniui. Priklausomai nuo charakteristikos ir sudėties, keičiasi ir savybės. Bene pagrindinis parametras, lemiantis betono gaminių ir ypatingai grindų patvarumą, yra jo masės slankumas, nustatomas pagal cemento bei vandens santykį (kuo jis mažesnis, tuo kokybiškesnis betonas) bei specialių priedų priemaišas. Jei nusprendėte po kojomis turėti itin tvirtą pagrindą, geriausia būtų išsikviesti profesionalų meistrą, kuris puikiai žino, kaip betonuoti grindis.

Pastaruoju metu betoninės grindys tapo itin populiarios. Jos įprastai naudojamos kaip pagrindas, esantis po keraminėmis plytelėmis, PVC ritinine ar kilimine ir įvairiomis monolitinėmis polimerinėmis dangomis. Betoninės grindys yra itin ilgaamžės ir atsparios bet kokiam mechaniniam poveikiui. Šių grindų storis, priklausomai nuo konstrukcijos, įprastai svyruoja nuo 8 iki 30 cm. Mažiausias galimas betono sluoksnis liejamas ant grindų turi būti 5 cm. Kadangi betoninėms grindims dažniausiais gresia didelės apkrovos, jos turi būti itin atsparios mechaniniam nusidėvėjimu ir aplinkos poveikiui, pakankamai stiprios ir tankios, gerai sukibusios su armatūra.

Taigi, gerai įrengtos, kokybiškos betoninės grindys yra ilgaamžės, atsparios nusidėvėjimui, jos nedulka. Šią dangą itin lengva prižiūrėti, kadangi viršutinis sluoksnis su pagrindiniu betonu sudaro visumą ir neatsiskiria.

Grindų betonavimas – labai atsakingas darbas, kadangi nuo žinojimo, kaip betonuoti grindis, priklausys jų kokybė. Greičiausiai visi žino, kad išbetonuoti didelį plotą yra žymiai lengviau negu mažą. Juk nedidelėje patalpoje nėra galimybės naudoti tam tikros įrangos, todėl neretai viską tenka atlikti rankomis.

Norint betonuoti, visų pirma reikia pasirinkti tinkamus įrankius. Jums prireiks: trintuvės, kibiro, kastuvo, nubraukimo liniuotės, vandens ir spiritinio gulsčiuko, plieninių vamzdžių, žymėjimo siūlo, matavimo lentos. Norint, kad visas grindų betonavimo procesas vyktų nuosekliai, reikia laikytis reikalingos tvarkos. Toliau norime pateikti pagrindinius patalpų grindų betonavimo darbų plano etapus.

Visų pirma įsitikinkite ar pakankamas yra aukštis. Jei jis geras, klokite garso izoliacinį sluoksnį arba tiesiog kieto polistirolo plokštes. Bet kokį izoliacinį sluoksnį reikia dėti kuo kompaktiškiau. Jeigu grindimis yra išvedžioti vamzdžiai, tuomet izoliacinių medžiagų plokštėse išskaptuokite atitinkamus griovelius. Vėliau klokite garo izoliacinės plėvelės, apsaugančias nuo garų kondensavimosi ir drėgmės. Kuo ši plėvelė bus storesnė, tuo geriau. Klodami izoliacines medžiagas nepamirškite bent po 10 cm užlenkti ant sienų. Atlikus šios darbus, ruošiantis betonuoti būtina pakloti specialų armuojantį tinklą ir galiausiai palei sienas užvynioti porolonines izoliacines juostas (už plėvelės).

Kai atliksite visus šiuos etapus, galite imtis grindų betonavimo. Savarankiškai betonuokite tik tada, jei turite pakankamai žinių ir patirties. Priešingų atvejų galite sugadinti ir grindis, ir betono mišinį. Informacijos apie betonavimą galite rasti internete taip pat specialiose informaciniuose lankstinukuose ar pasikonsultavę su specialistais.


Čia pateikiamas žemėlapis su "ITR Grupė" atliktais ir/arba vykdomais projektais:

  • Betoninės grindys

    Kiekvienas, kuris rūpinasi nuosavo namo statyba, susiduria su gana sudėtingu klausimu: kokias...

  • Betoninių grindų įrengimas

    Kokybiškos betono grindys gali atlaikyti itin dideles apkrovas, todėl puikiai tinka pramoninės...

  • Dekoratyvinės grindys

    Epoksidinės ir poliuretaninės grindys Šių grindų paviršius ypač lygus, be jokių siūlių....

  • Grindų betonavimas

    Betoninės grindys yra patikimiausias, ekonomiškiausias ir patvariausias išlyginamasis grindų dangos...

  • Kaip betonuoti grindis

    Betonas yra labai tvirta dirbtinė medžiaga, kuri yra gaunama kietėjant rišamosioms medžiagoms, užpildui...